Pritja Anton pritja! Kjo femër ka qenë dora e djathtë e tij për një arsye! - Bota Sot
Pritja Anton pritja! Kjo femër ka qenë dora e djathtë e tij për një arsye!

Xhudo

Pritja Anton pritja! Kjo femër ka qenë dora e djathtë e tij për një arsye!

Nga: K. Goca Më: 30 dhjetor 2018 Në ora: 16:30
Pritja Anton pritja! Kjo femër ka qenë dora e djathtë e tij për një arsye!

 Anton Cena është njeriu më shembullor që njihet bota jo vetëm sportive. Trajneri i klubit të xhudos Polici dhe Studentit, njëherësh shef i Njësisë së Taktikave Mbrojtëse dhe Aftësimit Fizik të policisë së Kosovës, si gjithmonë befason me fotografi. Kësaj radhe ka dal me një mikeshë, por jo tani, para 18 viteve. Pritja Anton pritja!

“Shoqëria mbetet dhe pas shumë vitesh rishfaqet si t’shte e çastit, kështu veproi mikja ime Reachel kur unë fillova në Akademinë policore në Vushtrri në muajin Maj të vitit 2000.

Instruktorja e mbretërisë së Bashkuar Angleze Reachel e cila ishte e para që më mirëpriti dhe jo vetëm kaq po ka qenë edhe dora ime e djathtë në çdo hap të karrierës sime deri sa unë u ngrita në pozitën e Shefit të Ushtrimeve Fizike.

Ajo rikthehet bashkë me ato vite në këtë fotografi duke ma kujtuar kohën më t’mirë të rinisë, ajo vjen e dashur si çdo herë duke më uruar këtë fund vit bashkë me buzëqeshjen e saj plot hir.

Unë uroj të takohemi sa më shpejt në Londër!”, shkruan Cena.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...