Ja sa pikë fitoi Majlinda në Tel Aviv, që shkatërroi një nga një rivalet! - Bota Sot
Ja sa pikë fitoi Majlinda në Tel Aviv, që shkatërroi një nga një rivalet!

Xhudo

Ja sa pikë fitoi Majlinda në Tel Aviv, që shkatërroi një nga një rivalet!

Nga: Kemajl Goca Më: 24 janar 2019 Në ora: 18:02
Majlinda Kelmendi

Kampionia olimpike, xhudistja e kombëtares së Kosovës, Majlinda Kelmendi, dëshmoi formën të jashtëzakonshme dhe fitoi medaljen e artë në kategorinë -52 kg në turneun Grand Prix që po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. 

Ajo fitoi pikë të reja në ranglistën olimpike. Krenaria e kombit shqiptar e nisi me të artë vitin 2019, duke shkatërruar një nga një rivalet!

“Majlinda po vjen në formën e saj. Ende kemi pune për të bërë”,  tha Driton Kuka, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës, njëherësh trajneri më i mirë që ka shqiptaria.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...