Kuka: Të rinjtë si Majlinda po na bëjnë krenar - Bota Sot
Kuka: Të rinjtë si Majlinda po na bëjnë krenar

Xhudo

Kuka: Të rinjtë si Majlinda po na bëjnë krenar

Më: 25 janar 2019 Në ora: 08:15
Majlinda Kelmendi

Trajneri i xhudistes Majlinda Kelmendi, Driton Kuka ka thënë se të rinjtë si Majlinda po na bëjnë krenar çdo ditë e më shumë.

Kuka ka postuar një fotografi të Majlindës, duke shkruar se ky është një nga çastet e fitoreve të Majlindës në Grand Prix Tel Aviv.

Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi në mënyrën më të mirë të mundshme e ka nisur vitin 2019. Ajo dje ka fituar medaljen e artë në turneun e xhudos Grand Prix që po mbahet në Tel Aviv të Izraelit.

Xhudistja në finalen e madhe të këtij evenimenti, mundi Gili Cohen.

Majlinda ka treguar performancë të madh në këtë turne që nga dueli i parë, dhe më plot meritë në fund iu gëzua medaljes se artë.

Në sfidën finale, Majlindës iu deshën vetëm pak skedona për ta “rrahur” nikoqiren e këtij turneu, Gili Cohen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...