Bota po çuditet me Majlinda Kelmendin, kështu përshkruhet! - Bota Sot
Bota po çuditet me Majlinda Kelmendin, kështu përshkruhet!

Xhudo

Bota po çuditet me Majlinda Kelmendin, kështu përshkruhet!

Nga: K. Goca Më: 25 janar 2019 Në ora: 11:22
Majlinda Kelmendi në veprim

Kampionia olimpike në Rio 2016 dhe dy herë kampionia e botës, Majlinda Kelmendi, fitoi medaljen e artë në Grand Prix në xhudo, që u mbajt në Tel Aviv. Kelmendi e hodhi dy herë në tokë izraeliten Gili Cohen dhe për 36 sekonda, për t’i treguar botës se ajo po kthehet në mënyrën më të mirë pas një lëndimit që ka pasur nga muaji tetor, shkruan mes të tjera Judoinside. Me një fjalë, krenaria e kombit shqiptar po çudit botën sportive.

E vetmja që mund të përshkruhet si e paprekshëm ishte Majlinda Kelmendi. Ajo tregoi se është në rrugën e saj dhe në formën e saj më të mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...