Kuka me një deklaratë bombë: Trepça nuk prodhon vetëm ari - Bota Sot
Kuka me një deklaratë bombë: Trepça nuk prodhon vetëm ari

Xhudo

Kuka me një deklaratë bombë: Trepça nuk prodhon vetëm ari

Nga: Kemajl Goca Më: 26 janar 2019 Në ora: 17:01
Majlinda Kelmendi, Loriana Kuka, Driton Kuka dhe Distria Krasniqi

Përzgjedhësi kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, është i fascinuar me paraqitjen brilante të xhudistes Loriana Kuka, e cila fitoi medaljen e argjendtë në kategorinë -78 kg, në turneun prestigjioz Grand Prix që po mbahet në Tel Aviv të Izraelit.  “Loriana e argjendtë me shkëlqim të artë! Trepça nuk prodhon vetëm ari por edhe argjend

Majlinda medaljen e artë dhe 700 Ppikë Olimpike!

Loriana medalja e argjendtë 490 pikë Olimpike!

Grand Prix Tel Aviv, dy garuese dy medalje, nismë e mbarë për ekipin tonë!”, ka shkruar Kuka. Të premten Majlinda Kelmendi, krenaria e kombit, kampionia olimpike fitoi medaljen e artë në kategorinë -52 kg.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...