“Majlinda, vula më e fuqishme e Kosovës” - Bota Sot
“Majlinda, vula më e fuqishme e Kosovës”

Xhudo

“Majlinda, vula më e fuqishme e Kosovës”

Më: 17 shkurt 2019 Në ora: 09:21
Majlinda Kelmendi

Driton Kuka e ka uruar 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës duke e kujtuar rëndësinë e ambasadores më të mirë të sportit kosovar në botë, Majlinda Kelmendit.

Majlinda Kelmendi u bë sportistja e parë që i solli Kosovës medalje olimpike, dhe atë në stil, duke e fituar medaljen e artë në xhudo në Lojërat Olimpike Verore Rio 2016 në Brazil.

Në një postim në profilin e tij zyrtar në Facebook, trajneri Driton Kuka e ka postuar një fotografi të Majlindës me mbishkrimin: “Vula më e rëndësishme”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat