Ja me sa mijëra euro mbështet Majlinda Kelmendi nga ministria - Bota Sot
Ja me sa mijëra euro mbështet Majlinda Kelmendi nga ministria

Xhudo

Ja me sa mijëra euro mbështet Majlinda Kelmendi nga ministria

Më: 28 shkurt 2019 Në ora: 14:05
Ja me sa mijëra euro mbështet Majlinda Kelmendi nga ministria

Trajneri Driton Kuka në bazë të memorandumit (MKRS-së) mbështetet financiarisht për këtë vit në vlerën prej 26 mijë e 625 euro, me qëllim të realizimit të objektivave dhe synimeve duke i shfrytëzuar mjetet për realizimin e politikave programore të avancimit të sportit cilësor.

Ndërsa, sportistët u mbështetën veç e veç sipas shumave në vijim: Majlinda Kelmendi me 15 mijë euro, Nora Gjakova me 9 mijë euro, Distria Krasniqi me 7 mijë e 500 euro, Loriana Kuka me 6 mijë e 750 euro, Akil Gjakova me 6 mijë e 750 euro, Shpat Zeka me 3 mijë e 750 euro, Erza Muminoviq me 3 mijë euro dhe Laura Fazlia me 1 mijë e 500 euro. Sportistët, mjetet duhet t’i shfrytëzojnë për aktivitete dhe përgatitje sportive.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...