Driton Kuka: Greqia sot për të dytën herë me hymn e Flamur të shtetit tonë - Bota Sot
Driton Kuka: Greqia sot për të dytën herë me hymn e Flamur të shtetit tonë

Xhudo

Driton Kuka: Greqia sot për të dytën herë me hymn e Flamur të shtetit tonë

Nga: K. G. Më: 23 mars 2019 Në ora: 17:15
Flaka Loxha në ilustrim

Driton Kuka, përzgjedhës i Kombëtares së Kosovës në xhudo, është krenarë me suksesin që e arritën vashat e tij sot në garën që u mbajt në shtetin grek. “Greqia sot për të dytën herë me Hymn e Flamur të shtetit tonë po njoftohet. Flaka Loxha e shkëlqyeshme sot dhe e artë 57 kg”, shkruan Kuka.

Ai lavdëron edhe Erza Muminoviqin e cila u stolis me medalje të artë në kategorinë 48 kg në Kupa Evropiane Top A U21! “4 fitore dhe paraqitje e mirë e Erzës pas dy garave të kaluara ku mbet pa medalje”, ka shkruar Kuka.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...