Kupa Evropiane përfundoj, çfarë bëri Zeka? - Bota Sot
Kupa Evropiane përfundoj, çfarë bëri Zeka?

Xhudo

Kupa Evropiane përfundoj, çfarë bëri Zeka?

Më: 24 mars 2019 Në ora: 15:58
Kupa Evropiane Athinë Greqi përfundoj!

Kosova mori pjesë me 6 garues fitoj dy të arta një të bronztë një vend i 5 dhe një vend i 7!
Sot garoj Shpat Zekaj dhe ishte favorit për të artën sipas meje por në gjysëmfinale nuk luftoj si duhet dhe u desh të kënaqet me medalje të bronzë në kategorinë 100 kg!
Arbër Kullashi sot luftoj mjaft mirë fitoj plot 4 lufta e pësoj dy herë u radhit në vendin e 7 dhe është ky plasmani më i mirë i tij deri tash ai garoj deri 81 kg!
Erza e Flaka dje ishin të arta Laura e 5 që sështë as për së afërmi sukses duke pas parasysh potencialin e saj kurse Fatjona dje mbeti pa plasman.
Mikëpritja e federatës Greke në nivel dhe shprehen mirënjohje që Kosova edhe në tokën Greke tregoj potencialin e saj e ku mediat atje reflektuan pozitivisht karshi simboleve tona Shtetërore, shkruan Driton Kuka, selektor i kombëtares së Kosovës. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...