Kuka flet për Norën - Bota Sot
Kuka flet për Norën

Xhudo

Kuka flet për Norën

Nga: Kemajl Goca Më: 30 mars 2019 Në ora: 11:06
Kuka flet për Norën

Kryetari i Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kuka, ka deklaruar për gazetën kombëtare “Bota sot”, se xhudistja Nora Gjakova (-57 kg) bëri paraqitje të shkëqyeshme, duke e mposhtur në finale kampionen në fuqi olimpike, brazilainenj Rafaela Silva.  
“Nora në Grand Prix të Tbilisit ka pas përformancë të shkëlqyeshme si një profesioniste e vërtetë dhe në mënyrë mjeshtërore në finale e mposhti kampionen aktuale olimpike Rafaela Silva! Nora e dëshmoj formën e saj të mirë por besoj se në top formë do të jetë në Lojërat Evropiane që do mbahen në muajin qershor në Bjellorusi”, tha Kuka.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...