Ja si e hodhi në tokë serben trimëresha e Kosovës - Bota Sot
Ja si e hodhi në tokë serben trimëresha e Kosovës

Xhudo

Ja si e hodhi në tokë serben trimëresha e Kosovës

Nga: Kemajl Goca Më: 5 prill 2019 Në ora: 12:42
Ja si e hodhi në tokë serben trimëresha e Kosovës

Krenaria e kombit shqiptar, Distria Krasniqi (-48 kg), lartësoi Kosovën në Antalya të Turqisë, duke e mposhtur me ippon serben Andrea Stojadinov. 
Humbje e rëndë për serben, e cila nuk i rezistoi trimëreshës së Kosovës. Xhudistja Distria kualifikohet në gjysmëfinalen e madhe në Grand Prix dhe pretendon finalen. Ajo është në formë të madhe, kurse serbja e poshtëruar u largua nga arena. Tani takohet me Yuyeong Kang nga Koreja e Jugut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...