Kjo është serbja që pësoi debakël nga Distria Krasniqi - Bota Sot
Kjo është serbja që pësoi debakël nga Distria Krasniqi

Xhudo

Kjo është serbja që pësoi debakël nga Distria Krasniqi

Nga: Kemajl Goca Më: 5 prill 2019 Në ora: 14:49
Andrea Stojadinov

Xhudistja Andrea Stojadinov nga Serbia nuk e kishte pritur se do të pësoi debakël nga trimëresha e kombëtares së Kosovës, Distria Krasniqi. 
Andrea pësoi humbje të rëndë dhe kokulur lëshoi arenën! 
Distria menaxhoi luftën me shumë kujdes dhe u hodh në ofensivë duke e mposhtur me ippon serben dhe eliminoi nga gara Grand Prix, që po mbahet në Antalya të Turqisë. 
Disi tani lufton për medaljen e artë në kategorinë -48 kg dhe sigurisht se do të fitojë edhe 700 pikë të reja olimpike, në rast zë vendin e parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...