Foto e vitit 1985, garuesit e Kosovës - Bota Sot
Foto e vitit 1985, garuesit e Kosovës

Xhudo

Foto e vitit 1985, garuesit e Kosovës

Nga: K. G. Më: 6 prill 2019 Në ora: 11:55
Foto e vitit 1985, garuesit e Kosovës

Daut Dauti, veprimtar i shquar i xhudos, ka postuar një fotografi emocionuese të vitit 1985 dhe ka bërë me dije se nesër do të mbahet gara për nder të ndjerit Fuat Gashit, ish xhudist.

“Foto e vitit 1985, garat e Kosovës në xhudo. 
Në foto i pranishëm edhe i ndjeri Fuat Gashi, për nder të të cilit nesër në Pejë mbahet turneu memorial”, shkruan Dauti.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...