Reagimi i kampit serb pas humbjes nga shqiptarja e Kosovës - Bota Sot
Reagimi i kampit serb pas humbjes nga shqiptarja e Kosovës

Xhudo

Reagimi i kampit serb pas humbjes nga shqiptarja e Kosovës

Nga: Kemajl Goca Më: 6 prill 2019 Në ora: 17:43
Reagimi i kampit serb pas humbjes nga shqiptarja e Kosovës

Për serben Andrea Stojadinov ka qenë ditë e rëndë dita e premte dhe nuk e kishte të lehtë të pajtohet me humbjen me ippon nga shqiptarja e Republikës së Kosovës, në kategorinë -48 kg.

Në garën prestigjioze Grand Prix që u mbajt në Antalya të Turqisë, Distria e mposhti serben në çerekfinale dhe pastaj fitoi edhe medaljen artë. Cili ka qenë reagimi i kampit serb për humbjen e garueses së tyre?

Image

Agron Kuka

Agron Kuka, kryetar i Federatës së Xhudos së Kosovës, ka deklaruar për gazetën kombëtaren “Bota sot”: “Kurrfarë reagimi veç përkulje!”. Me një fjalë, serbët asnjë fjalë nuk e thonë përveç që pranuan humbjen në mënyrë sportive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...