Driton Kuka: Obligim e kemi të përkujtojmë ata që dhanë jetën për liri  - Bota Sot
Driton Kuka: Obligim e kemi të përkujtojmë ata që dhanë jetën për liri 

Xhudo

Driton Kuka: Obligim e kemi të përkujtojmë ata që dhanë jetën për liri 

Nga: K. G. Më: 7 prill 2019 Në ora: 15:22
Driton Kuka: Obligim e kemi të përkujtojmë ata që dhanë jetën për liri 

Trajneri më i shqiptar, përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka, tha se ka qenë një atmosferë shumë e bukur në turneun përkujtimor “Fuad Gashi”.  “Një ditë e bukur e xhudos në Pejë! Obligim e kemi të përkujtojmë ata që dhanë jetën për liri e kujtuam Fuat Gashin një ish xhudist dhe mik i imi i madh. Afër 200 të rinj sot performuan dhe treguan që xhudo ka të ardhme të sigurt
Lorisi dhe Fatjona u dalluan me teknikën më të mirë gjatë garave!”, shkruan Kuka.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...