Nesër organizohet “Xhudo për Paqe” - Bota Sot
Nesër organizohet “Xhudo për Paqe”

Xhudo

Nesër organizohet “Xhudo për Paqe”

Më: 26 prill 2019 Në ora: 11:41
Foto

Federata e Xhudos së Kosovës bashkë me klubin e Xhudos “Ippon” në Pejë nesër do të organizojë turneun ndërkombëtar në Xhudo, të cilin e kanë cilësuar “Xhudo për Paqe”.

Kështu ka bërë të ditur, trajneri Driton Kukan në një shkrim në facebook.

Ai tha se gara pritet të jetë e rëndësishme për gjithë ata që pretendojnë arenën ndërkombëtare,

Sipas tij, Ekipi Olimpik në krye me Majlinda Kelmendin do  të jenë prezent për të takuar garuesit perspektiv dhe përkrahur gjithë sportistët e rinj.

Turneu do të zhvillohet në palestrën sportive,  “Karagaqi” në Pejë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...