Shteti që nuk e njeh Kosovën, nuk pat çare pa e qit Flamurin! - Bota Sot
Shteti që nuk e njeh Kosovën, nuk pat çare pa e qit Flamurin!

Xhudo

Shteti që nuk e njeh Kosovën, nuk pat çare pa e qit Flamurin!

Nga: Kemajl Goca Më: 4 maj 2019 Në ora: 11:20
Shteti që nuk e njeh Kosovën, nuk pat çare pa e qit Flamurin!

Kur Spanja ishte dorëzuar për simbolet e Kosovës, e njëjta o ndodhi edhe Sllovakisë e cila nuk ka pasur kah t’ia mbajë dhe i ka qitur simbolet tona, sepse Kosova është shtet i njohur ndërkombëtarisht dhe të gjitha federatat janë të pranuara në mekanizmat ndërkombëtar.

Image

Sllovakia është prej shteteve që nuk e njeh Kosovën, por nuk pat çare pa e qit Flamurin gjatë turneun të xhudos që u mbajt në Bardejov.  
“Flamuri i shtetit të Kosovës në zemër të Sllovakisë po valon i lirë.
Sporti ambasadori më i mirë i shtetit! Flamurin po e nderon Lis Maloku”, shkruan Anton Cena, trajner i KXH Polici nga Prishtina.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...