Ditë e veçantë për Majlinda Kelmendin - Bota Sot
Ditë e veçantë për Majlinda Kelmendin

Xhudo

Ditë e veçantë për Majlinda Kelmendin

Nga: K. Goca Më: 9 maj 2019 Në ora: 10:18
Ditë e veçantë për Majlinda Kelmendin

Kampionia olimpike Majlinda Kelmendi ka një ditë të veçantë. Xhudistja e kombëtares së Kosovës feston datëlindjen e saj, këtë e konfirmon edhe përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka.
“Urime Majlinda, rrnofsh edhe 100 vite të tjera. Kampionja jonë Olimpike sot feston ditëlindjen! Me punë si gjithmonë edhe sot. 
Majlinda emblema më e mirë shqiptare e lirisë sonë të shtrenjtë.
E kemi dhuratë nga Zoti për popullin shqiptar për shpresën për një të ardhme krenar dhe mirënjohës tërë jetën!”, shkruan Kuka.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...