Japonezja me një deklaratë të fortë për Majlinda Kelmendin - Bota Sot
Japonezja me një deklaratë të fortë për Majlinda Kelmendin

Xhudo

Japonezja me një deklaratë të fortë për Majlinda Kelmendin

Më: 17 maj 2019 Në ora: 12:56
Japonezja me një deklaratë të fortë për Majlinda Kelmendin

Ish-xhudistja e njohur japoneze, Yuka Nishida, e ka vlerësuar lart xhudisten e Kosovës  Majlinda Kelmendi.Nishida ka fituar titull të botës në vitin 2010 e po ashtu i ka edhe dy medalje të tjera nga kampionatet botërore.

“Ish-kategoria ime, 52 kg, ka shumë xhudiste të mëdha. Do të veçoja Ai Shishimen, Uta Aben dhe Majlinda Kelmendin. Ato kanë treguar që në mënyrë konsistente mund të performojnë në nivel shumë të lartë. Botërori në Tokio këtë vit do të jetë një ngjarje me shumë rëndësi për Lojërat Olimpike ‘Tokio 2020′”, ka thënë Nishida në një intervistë për sajtin e Federatës Ndërkombëtare të Xhudos.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...