Kuka: Ju që se votuat duhet të flisni publikisht arsyet e juaja  - Bota Sot
Kuka: Ju që se votuat duhet të flisni publikisht arsyet e juaja 

Xhudo

Kuka: Ju që se votuat duhet të flisni publikisht arsyet e juaja 

Nga: K. G. Më: 20 qershor 2019 Në ora: 10:28
Kuka: Ju që se votuat duhet të flisni publikisht arsyet e juaja 

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, ka një milion arsye që të është i shqetësuar me atë që ndodhi dje dhe që nuk finalizua ligji për sport. 

“Sot po nisem në Lojërat Evropiane në Minsk 2019! Ekipi i përgatitur besoj se edhe kësaj radhe do na gëzoj me medalje!
Sporti përkundër sukseseve dje në Parlament nuk mori përkrahjen e duhur për tu finalizuar Ligji për Sponsorisim! 

Se kemi merituar kështu aspak! Ju që se votuat duhet të flisni publikisht arsyet e juaja, nëse keni arsye të qëndrueshme ne jemi gati të ulem e ta diskutojmë por ...

Leni kauzat politike kur është në pyetje sporti! 

Kryefjala e shtetësisë së Kosovës është Sporti e dini ju të gjithë kur takoheni me politikanë të huaj me çka lavdëroheni më së shumti!”, shkruan Kuka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...