Majlinda “mposhti” edhe Putinin në finale. Xhudistja ishte partnere e presidentit rus - Bota Sot
Majlinda “mposhti” edhe Putinin në finale. Xhudistja ishte partnere e presidentit rus

Xhudo

Majlinda “mposhti” edhe Putinin në finale. Xhudistja ishte partnere e presidentit rus

Më: 22 qershor 2019 Në ora: 23:29
Putin dhe Kuziutina

Xhudistja ruse Natalia Kuziutina, që u bë e famshme pasi u fotografua me kreun e shtetit rus, mori medaljen e argjendtë në Lojërat Evropiane – Minsk 2019.

Rusja 30 vjeçe u mposht nga Majlinda Kelmendi në finale, ndërsa mediet e ndryshme kanë dhënë lajmin për mposhtjen e ruses që u bë e famshme nga fotografitë në stërvitje me Vladimir Putinin dhe që quhet partnere e stërvitjeve të kreut të këtij vendi.

Për këtë ka shkruar edhe televizion shtetëror rus, Russia Today, duke treguar se partnerja e Putinit në xhudo u mposht nga Majlinda Kelmendi. 

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...