Loriana mposht gjermanen Wagner, mbetet në garë për medalje - Bota Sot
Loriana mposht gjermanen Wagner, mbetet në garë për medalje

Xhudo

Loriana mposht gjermanen Wagner, mbetet në garë për medalje

Më: 24 qershor 2019 Në ora: 13:25
Loriana Kuka

Loriana Kuka ka arritur fitore në përballje me xhudistin gjermane Anna Maria Wagner.

Xhudistja pejane ishte më e mirë se rivalja e saj gjermane.

Dueli për pozitën e tretë ishte mjaftë i rreptë mes Lorianas dhe Marian Wagnerit ku deri në fund nuk dihej fituesi.

Loriana pati një përparësi pasi kundërshtarja e saj gjermania Anna Maria Wagner ishte pasive gjatë përballjes.

Kësisoj xhudistja kosovare mbetet në garë për medaljen e bronztë në Lojërat e dyta evropiane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...