Kampionia botërore Majlinda Kelmendi mbërrin në Kosovë - Bota Sot
Kampionia botërore Majlinda Kelmendi mbërrin në Kosovë

Xhudo

Kampionia botërore Majlinda Kelmendi mbërrin në Kosovë

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 11:52
Foto

Kampionia Majlinda Kelmendi kthehet nga Bjellorusia pas fitores në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”. 

Majlinda ka fituar medaljen e artë, kurse Nora Gjakova të argjendtën dhe Loriana Kuka të bronztën në Lojërat Evropian Minsk 2019.

Armata e xhudisteve që pushtojë botën dhe solli tri medalje të mëdha për shtetin e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat