Kështu e kapi Majlinda për fyti rusen! - Bota Sot
Kështu e kapi Majlinda për fyti rusen!

Xhudo

Kështu e kapi Majlinda për fyti rusen!

Nga: K. Goca Më: 26 qershor 2019 Në ora: 11:32
Kështu e kapi Majlinda për fytin rusen!

Majlinda Kelmendi (-52 kg) është si bombë atomike. Kampionia olimpike, xhudistja e kombëtares së Kosovës, tregoi klasin e saj kundër ruses Natalia Kuziutina dhe fitoi medaljen e artë në Lojërat Evropiane Minsk 2019.

Në foto shihet se si Majlinda me aq mjeshtri e kapi për fyti rusen dhe e futi në pozicion as në tokë as në qiell.

“Foto që flet shumë! Dëshirë, fokus, luftë e pakompromis deri në atomin e fundit nga të dy garueset. 
Kelmendi vs Kuziutina - Finalja 

The best and strongest fight @ Europeans in Minsk!”, shkruan Driton Kuka, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...