Kuka: Kemi mundur të kthehemi me dy medalje të arta, por rusët na vodhën - Bota Sot
Kuka: Kemi mundur të kthehemi me dy medalje të arta, por rusët na vodhën

Xhudo

Kuka: Kemi mundur të kthehemi me dy medalje të arta, por rusët na vodhën

Më: 26 qershor 2019 Në ora: 23:29
Driton Kuka

Kosova fitoi tri medalje në Lojërat Evropiane që u zhvilluan në Minsk të Bjellorusisë.

Nora Gjakova për pak nuk ia doli të fitojë medaljen e artë, pasi u mposht nga rusja, Daria Mezhetskaia, në finalen e kategorisë -57 kg.

Në një emision trajneri Driton Kuka ka zbuluar se Nora Gjakovës i është vjedhur medalja e artë, pasi sipas tij luftën në finale e ka fituar kosovarja.

Gjyqtarët e kan favorizuar rusën duke mos ia numëruar një pikë xhudistës tonë.

Kjo ka ndodhur për shkak se rusët kanë ndikim të madh në federatën evropiane të xhudos, dhe dy medalje të arta për Kosovën do të ishin shumë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...