Kosova e pesta për xhudo në Evropë, Driton Kuka ndihet krenar për këtë arritje - Bota Sot
Kosova e pesta për xhudo në Evropë, Driton Kuka ndihet krenar për këtë arritje

Xhudo

Kosova e pesta për xhudo në Evropë, Driton Kuka ndihet krenar për këtë arritje

Më: 29 qershor 2019 Në ora: 20:58
Driton Kuka

Përfaqësuesja e Kosovës në Xhudo ka shkëlqyer në Lojërat e dyta Evropiane të mbajtura në Minsk të Bjellorusisë.

Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova dhe Loriana Kuka, i siguruan vendit tonë tri medalje, të artë, të argjendtë dhe të bronztë.

Ky sukses i tri xhudistëve tona ka bërë që Kosova të renditet në vendin e pestë në Lojërat Evropiane.

Natyrisht se suksesi i arritur në Minsk dhe ranglitsa e re e ka gëzuar jashtë mase trajnerin e xhudos, Driton Kuka.

Ai ka bërë të ditur se Kosova është renditur e pesta në listën e Lojërave Evropiane, ndërsa në garat e xhudos kanë marrë pjesë gjithsej 50 shtete.

“Kosova në Top 5… 50 Shtete Evropiane morën pjesë ne Lojërat Evropiane që në xhudo ishte njëherit edhe Kampionat Evropian! Me Disin e pak ma shumë drejtësi në luftën finale të Norës, ku do ishte Kosova”, ka shkruar Kuka në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...