Driton Kuka: Majlinda është vula e Pavarësisë së Kosovës - Bota Sot
Driton Kuka: Majlinda është vula e Pavarësisë së Kosovës

Xhudo

Driton Kuka: Majlinda është vula e Pavarësisë së Kosovës

Më: 6 korrik 2019 Në ora: 22:55
Driton Kuka

Trajneri i xhudistes më të mirë në botë, Majlinda Kelmendi, Driton Kuka është rrëfyer rreth sakrificave të tij dhe të Majlindës për sukseset e arritura në arenën ndërkombëtare.

Majlinda ka fituar gjithçka çka mund të fitohet nga një xhudiste, dhe merita më e madhe për këtë i shkon Kukës.

“Këtu në Kosovë fjala histori është bë fjalë shumë e shpeshtë, gjithçka po quhet histori,” tha me modesti Kuka i ftuar në emisionin “Personale”.

“Por medalja e artë është vërtet histori. Të ndërtosh në Kosovë sportist kampion është vështirësi e madhe.

“Ndihem jashtëzakonisht i privilegjum që jam trajner i kampiones Olimpike. Po kam dëshirë shpesh ta potencoj se vula e Pavarësisë së Kosovës është pikërisht Majlinda.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...