Garuesja e Kosovës si bombë në Japoni! Vetëm ta shikosh me sy e frikshme! - Bota Sot
Garuesja e Kosovës si bombë në Japoni! Vetëm ta shikosh me sy e frikshme!

Xhudo

Garuesja e Kosovës si bombë në Japoni! Vetëm ta shikosh me sy e frikshme!

Nga: Kemajl Goca Më: 30 gusht 2019 Në ora: 13:38
Klara Apotekar

Vetëm ta shikosh me sy është e frikshme Klara Apotekar e Sllovenisë se lere më ta mposhtesh!
Loriana Kuka, xhudiste e kombëtares së Kosovës, më e shkurtër me trup, por luftoi me zemër në repezash duke e mposhtur me ippon shtatlarten Klara në kategorinë -78 kg!

Image

Loriana gjatë një lufte në janar me Klarën

Klara kishte përparësinë e shtatlartësisë, por kjo fare nuk i ndihmoi në luftë me trimëreshën e Kosovës, e cila menaxhoi luftën me aq mjeshtri dhe dëgjoi këshillat e trajnerit më të mirë shqiptar, me përmasa botërore Driton Kukajt.

Loriana me një vështrim të rrallë të saj e diktoi krejt ritmin se si do të garojë rivalja, e mbante mirë mend humbjen në finalen e Tel Avivit gjatë këtij viti dhe sot e hodhi në shpinë Klarën, e mundi me ippon. Loriana i solli medaljen e tretë nga Kampionatit Botëror!

Nuk luan rol shtalartësia por puna dhe angazhimi, gjithsesi përgatitja në çdo aspekt, më së miri e dëshmoi Loriana sot duke e poshtëruar Klarën e favorizuar!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...