Një japonez merr nënshtetësinë e Kosovës - Bota Sot
Një japonez merr nënshtetësinë e Kosovës

Xhudo

Një japonez merr nënshtetësinë e Kosovës

Më: 4 dhjetor 2019 Në ora: 09:18
Xhudistët

Kosova do ta ketë një japonez të natyralizuar.

Bëhet fjalë për sportin më të suksesshëm në vendin tonë, xhudo.

Lajmin e ka bërë të ditur trajneri i mirënjohur, Driton Kuka. Sipas tij, xhudisti japonez i është bashkuar ekipit në përgatitje, i cili javën tjetër do aplikoj për shtetësinë e Kosoves dhe do jetë gati për ciklin 2020-2024

“Ekipit ju ka bashkangjit Japonezi Nakamura që tashmë javën tjetër do aplikoj për shtetësinë e Kosovës dhe do jetë gati për ciklin 2020-2024. Gara e fundit sivjet do jetë Qingdao në Kinë garë që ka peshë për pikët drejt Olimpiadês në Tokio cakun kryesor”, ka shkruar Kuka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat