Trajneri i Kosovës emocionon: Ky njeri në spital, ma hapi derën e shtëpisë në Kroaci - Bota Sot
Trajneri i Kosovës emocionon: Ky njeri në spital, ma hapi derën e shtëpisë në Kroaci

Xhudo

Trajneri i Kosovës emocionon: Ky njeri në spital, ma hapi derën e shtëpisë në Kroaci

Nga: Kemajl Goca Më: 4 janar 2020 Në ora: 17:58
Trajneri i Kosovës emocion: Ky njeri ma hapi derën e shtëpisë në Kroaci në vitin 1991

Anton Cena nuk i harron të mirat e askujt por është mirënjohës i madh!  Trajneri i klubit të xhudos “Polici” nga Prishtina, njëherësh edhe veteran i xhudos, ka bërë një postim emocional!

“Sot në vizitë te trajneri im Eduard Besak 8 Dan i cili në vitin 1991 me pranoj në shtëpi dhe me bëri asistent në klubin e xhudos ‘Split’ (Kroaci) klub i cili sot garuesit e mi si trajner kanë krijuar garues medalje Evropiane dhe Botërore.

Ata janë familja Preradoviç.

Tre njerëz që duhet vizituar janë: I sëmuri, i burgosuri dhe ushtari.
Faleminderit shumë gruas Miranda Besaku qe po kujdeset për të!
Respekt të veçantë për trajnerin tim!”, shkruan Cena.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat