Lufta mes shqiptares së Kosovës dhe ruses, ja cila fiton

Xhudo

Lufta mes shqiptares së Kosovës dhe ruses, ja cila fiton

Më: 24 janar 2020 Në ora: 14:57
Lufta mes shqiptares së Kosovës dhe ruses, ja cila fiton

Laura Fazliu nuk ka arritur të fitojë duelin ndaj ruses Ekaterina Valkova duke u mposhtur me Wazari në Golden Score, pasi 4 minutat e parë nuk pati fitues n Grand Prix “Tel Aviv”.

Fazliu fillimisht kaloi raundin e parë pa duel për t’u mposhtur pastaj në të dytën.

Në anën tjetër, Valkova kaloi fillimisht meksikanen Prisca Awiti Alcaraz, për ta mposhtur Fazliun, ndërsa në raundin e tretë do të përballet me gjermanen, Martyna Trajdos.

Kujtojmë se dje, Nora Gjakova fitoi medaljen e bronztë në këtë kampionat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat