Këto janë pikët e reja të Nora Gjakovës

Xhudo

Këto janë pikët e reja të Nora Gjakovës

Nga: K. Goca Më: 8 shkurt 2020 Në ora: 19:08
Këto janë pikët e reja të Nora Gjakovës

Sukses i madh për Kosovën. Dy medalje në Paris, një e artë dhe një e bronztë.

Distria Krasniqi fiton të artën në kategorinë -52 kg dhe Nora Gjakova të bronztën në -57 kg.

Përderisa Distria fiton 1000 pikë të reja olimpike,  Nora arriti 500, një sukses i jashtëzakonshëm.

Vëllezërit Kuka, Driton  - përzgjedhës dhe Agroni – kryetar i Federatës së Xhudos së Kosovës, janë krenarë me suksesin e madh që arritën sot në garën prestigjioze Grand Slam.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat