Driton Kuka: Përkrahja bazohet në Kategorizimin e federatave 

Xhudo

Driton Kuka: Përkrahja bazohet në Kategorizimin e federatave 

Nga: K. G. Më: 7 prill 2020 Në ora: 14:02
Ministrja Dumoshi dhe Agron Kuka, kryetar i FXHK-së

Selektori i kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka, ka mirëpritur memorandumin nga Ministria për Kulturë, Rini dhe Sport e Kosovës. 

“Memorandumi për përkrahje në mes Ministreshes Dumoshi dhe kryetarit të Federatës Agron Kuka u nënshkrua sot në Prishtinë për vitin 2020!

Përkrahja bazohet në Kategorizimin e federatave dhe federata jonē edhe këtë vit është numër 1 në shtetin e Kosovës.
Situata e pandemisë e ka ndal aktivitetin e garave por tash me rëndësi të ruajmë shëndetin në radhë të parë.

Koha e mirë po tubon njerëz gjithandej dhe kjo po rrezikon situatën stabile karshi virusit që po vret në mbarë Botën.
Kujdes e familjeve apel për kujdes sidomos ndaj të rinjve që më pak mendojnë për pasoja!”, ka thënë Kuka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat