Driton Kuka: Sportistët kanë nevoj për lëvizje përpara

Xhudo

Driton Kuka: Sportistët kanë nevoj për lëvizje përpara

Më: 29 prill 2020 Në ora: 13:37
Driton Kuka

Pandemia e koronavirusit ka bllokuar totalisht aktivitet sportive në Kosovë.

Për këtë i zëshëm ka qenë trajneri më i suksesshëm kosovar, Driton Kuka.

Kuka ka reaguar sërish nëpërmjet rrjetit social “Facebook”, ku është shprehur se pas paralajmërimit tël lirimit të masave duhet të ketë edhe lëvizje për sportin.

“Një model interesant dhe goxha serioz në këtë drejtim e ka ba Kroacia,apel kompetentëve që në koordinim me Ministrinë e Sportit,KOK dhe federatat sportive të ketë një plan të qartë e gjithëpërfshirës nê këtë drejtim”, shkruan ndër tjerash Kuka.

Ja njoftimi i plotë:

Kujtojmë që gjatë ditës së djeshme ministria e shëndetësisë së Kosovës publikoi një plan me tri faza për lirimin e masave të ndërrmara kohë më parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat