Driton Kuka përzgjidhet në Komisionin e trajnerëve të Evropës

Xhudo

Driton Kuka përzgjidhet në Komisionin e trajnerëve të Evropës

Më: 30 prill 2020 Në ora: 14:56
Driton Kuka

Sukseset e Kosovës në sportin e xhudos po vazhdojnë edhe në kohën e pandemisë së koronavirusit.

Trajneri i mirënjohur Driton Kuka e ka bërë të ditur se është bërë pjesë e komisionit të trajnerëve pranë federatës evropiane të xhudos.

Kuka këtë e ka bërë të ditur nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, e i njëjti më pas është shpërndarë edhe nga federata e xhudos së Kosovës.

“Officially Part of Coach Commission of EJU!

Zyrtarisht nga dje jam pjesë e Komisionit të trenerëve pranë federatës Evropiane!

Dje në mailin e Federatës së xhudos erdh një njoftim që jep përgjegjësi por njëkohësisht është mirënjohje dhe vlerësim për punën time”, ka shkruar Kuka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat