Kur Akili shkatërroi rusin dhe e mposhti legjendën e botës

Xhudo

Kur Akili shkatërroi rusin dhe e mposhti legjendën e botës

Nga: K. G. Më: 14 korrik 2020 Në ora: 12:18
Kur Akili shkatërroi rusin dhe e mposhti legjendën e botës

Driton Kuka, selektor i kombëtares së Kosovës, kujton suksesin e një viti m[ parë të xhudisti më të mirë në vendin tonë, Akil Gjakova (-73 kg).   

“Akili tash një vit i artë në Grand Prix Budapest!

Kishte një ditë të shkëlqyeshme e në finale kundër rusit Elbakiev ishte në performansë perfekte me dy gjuajtje të bukura!

Në mes të tjerëve atë ditë Akili me Ippon kishte mposhtur legjendën e xhudos Botërore Japonezin Masashi Ebinuma”, shkroi Kuka në profilin e tij në facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat