Kuka: Një vit i çuditshëm po shkon 

Xhudo

Kuka: Një vit i çuditshëm po shkon 

Nga: K.G. Më: 15 shtator 2020 Në ora: 11:37
Kuka: Një vit i çuditshëm po shkon 

Selektori i kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka, thotë se po shkon një vit i çuditshëm. 
“Njeriu lind të krijoj dhe të lë gjurmë me vepra.

Vepra të mira, patjetër!
Gjurmë për veten, familjen e atdheun.

Një vit i çuditshëm po shkon, një vit që do mbahet mend për një të keqe që i ka ndodh njerëzimit e po vazhdon ende!
Ditëlindja ime është sot.

Dhashtë Zoti shëndet për të gjithë miqtë e mi!
Kurajo e shpresë drejt një fitore të madhe për njerëzimin!

E unë me ekipin tim do vazhdojmë të punojmë për të vazhduar lënien e gjurmëve anembanë Botës!”, ka shkruar Kuka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat