Driton Kuka ironizon planin e Shpend Ahmetit për hyrje me pagesë në Prishtinë

Xhudo

Driton Kuka ironizon planin e Shpend Ahmetit për hyrje me pagesë në Prishtinë

Më: 19 tetor 2020 Në ora: 22:04
Kuka dhe Ahmeti

Trajneri i njohur i xhudos, Driton “Toni” Kuka ka ironizuar me planin e kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetit, për ta bërë me pagesë hyrjen në kryeqytet, shkruan Insporti.

Trajneri i xhudos është shprehur i frustruar me planin e Shpend Ahmetit, kryetarit të Komunës së Prishtinës për hyrjen me pagesë në kryeqytet, duke shkruar një status ironik në llogarinë personale në Facebook.

“Tash po i bie që duhet me dal vetëm bjeshkëve që e rrethojnë Pejën e ndonjë qytet tjetër të Kosovës, se kryeqyteti është vetëm i banorëve të Prishtinës. Prishtina për neve tjerëve me pagesë!”.

“Ani 10 euro të plota. Çfarë ide e shpikje gjeniale me harru njeriu edhe pandeminë” – shkroi ai në llogarinë personale në Faceebok.

Nën kryetari i Komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, gjatë ditës së sotme konfirmoi idenë e Shpend Ahmetit, duke u shprehur se askujt nuk do ti mohohet e drejta për të hyrë me vetura në Prishtinë, por se për këtë të drejtë duhet të paguhet taksa prej 10 eurove.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat