Fazliu e fortë, mposhtë xhudisten serbe dhe kalon në rundin e dytë!

Xhudo

Fazliu e fortë, mposhtë xhudisten serbe dhe kalon në rundin e dytë!

Më: 24 tetor 2020 Në ora: 11:42
Laura Fazliu

Laura Fazliu ka arritur që në rundin e parë të “Grand Slamit të Budapestit” ta mposhtë serben, Anja Obradoiv, dhe të klaojë tutje për në rundin tjetër.

Pas 3 minutave lojë, Fazilua arriti që me Ippon ta fitojë këtë duel.

Në rundin e dytë që zhvillohet pas një ore, xhudistja jonë do takohet me hungarezën, Szofi Ozbas.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat