Kryeministri Kurti: Një tjetër arritje e jashtëzakonshme e ekipit të xhudos të Kosovës

Xhudo

Kryeministri Kurti: Një tjetër arritje e jashtëzakonshme e ekipit të xhudos të Kosovës

Më: 18 dhjetor 2021 Në ora: 22:47
Kryeministri Kurti: Një tjetër arritje e jashtëzakonshme e ekipit të xhudos të Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti e ka uruar Driton Kukën dhe Distria Krasniqin për vlerësimet botërore që i morën sot.

Në ceremoninë e mbajtur sot nga Federata Ndërkombëtare e xhudos, Driton Kuka u zgjodh trajneri më i mirë i viti 2021 në sportin e xhudos.

Në anën tjetër, Distria u shpall xhudistja më e mirë e vitit 2021.

“Një tjetër arritje e jashtëzakonshme e ekipit të xhudos të Kosovës.

Urime Driton Kukës për fitimin e çmimit të arritjeve të trajnerit 2021, dhe Distria Krasniqit që u shpall xhudistja e vitit. Kënaqem kur shoh ekipin tonë t’i sjellë më shumë lavdi vendit. Të gjithë e festojmë suksesin tuaj”, shkroi Kurti në Twitter.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat