Erza dhe Flaka eliminohen

Xhudo

Erza dhe Flaka eliminohen

Më: 28 janar 2022 Në ora: 13:29
Erza dhe Flaka eliminohen

Erza Muminoviq ka mbyllur edhe garën e raundit të dytë në Grand Prix të Portugalisë.

Xhudistja kosovare, e cila në këtë turne garoi në kategorinë -52 kilogramë, u përballë me një luftëtare vendase.

Joana Diogo ishte kundërshtarja e saj për raundin e dytë, e cila i dhuroi humbjen Muminoviq, duke e mposhtur me pikë 0:1.

Kjo pikë u fitua qysh në fillim të duelit, kur Muminoviq u kap në befasi.

Muminoviq mbyll garën pas Flaka Loxhës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat