Kosova vazhdon ta lë prapa Serbinë

Xhudo

Kosova vazhdon ta lë prapa Serbinë

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 12:30
Kosova

Kur po hyjmë në ditën e tretë të garave të xhudos në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Oran të Algjerisë, Kosova vazhdon të qëndrojë lart në renditjen e përgjithshme.

Në sportin e xhudos, Kosova dje ishte e para me katër medalje gjithsej, dy të arta dhe dy të bronzta, e ndjekur nga Serbia në vendin e dytë.

Ndërkohë, edhe sot, Kosova vazhdon të jetë para Serbisë në sportin e xhudos, por kësaj radhe ajo gjendet në vendin e dytë, kurse e para tani është Spanja.

Spanja ka dy të arta, një të argjendtë dhe dy të bronzta. Kurse, në pozitën e tretë është Serbia me një të artë, një të argjendtë dhe një të bronztë.

Kosova sot mund ta rrëmbejë vendin e parë, pasi në program janë Loriana Kuka dhe Shpati Zekaj.

Ka shpresa të mëdha që Kuka sot të stoliset me medalje, e cila do të ishte e gjashta gjithsej për Kosovën dhe e pesta në sportin e xhudos në Lojërat Mesdhetare të këtij viti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat