Shpati Zekaj mposhtet në repesazh, mbetet pa medalje

Xhudo

Shpati Zekaj mposhtet në repesazh, mbetet pa medalje

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 15:06
Shpati Zekaj

Shpati Zekaj është eliminuar nga Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Oran të Algjerisë.

Xhudisti kosovar u mposht nga kroati Marko Kumric me IPPON brenda një minuti.

Kështu, ai mbetet pa medalje në këto Lojëra Mesdhetare.

Shpati Zekaj në raundin e parë triumfoi ndaj italianit Enrico Bergamelli.

Por, në çerekfinale u mposht nga nënkampioni i botës, Aleksandar Kukolj.

Ndërkohë, Loriana Kuka arriti të kualifikohet në finale dhe ia siguroi Kosovës një tjetër medalje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat