​Xhudistët e Kosovës stërviten në Japoni

Xhudo

​Xhudistët e Kosovës stërviten në Japoni

Më: 20 prill 2023 Në ora: 12:39
​Xhudistët e Kosovës

Përkushtimi për të sjellë rezultate kulminante për Kosovën po bënë që xhudistët kosovar të stërviten nëpër vede të ndryshme të botës.

Disa prej tyre tashmë ndodhen në Japoni, aty ku po përgatiten dhe mësojnë praktikat më të mira të xhudos.

Xhudistët nga Kosova, Andi Reshitaj, Blin Kuka dhe Dardan Cena bashkë me trajnerin Felipe Sanchez Llanes, po përgatiten në Japoni ku do të qëndrojnë nga data 15 deri 29 prill 2023.

Përpos stërvitjeve, xhudistët po mësojnë praktikat më të mira të xhudos duke u njohur edhe me kampionë të tjerë botëror si Naohisa Takato.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat