Kuka: Të artat e Kombit, krenar me nxënëset - Bota Sot
Kuka: Të artat e Kombit, krenar me nxënëset

Xhudo

Kuka: Të artat e Kombit, krenar me nxënëset

Nga: Kemajl Goca Më: 17 nëntor 2017 Në ora: 19:31
Nora Gjakova, Driton Kuka e Distria Krasniqi

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, është sikurse në qiellin e shtatë, me suksesin e sotëm, ku fituan dy medalje të arta në garën botërore të xhudos, ‘Grand Prix’ që u mbajt në Hagë të Holandës.

Xhudistet Distria Krasniqi u stolis me medaljen e artë në kategorinë 52 kg dhe Nora Gjakova në atë 57 kg. “Të artat e Kombit, krenar me nxënëset”, shkruan Kuka.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test