Elton Azizi arrin që të kualifikohet në Kampionatin e xhudos në Francë - Bota Sot
Elton Azizi arrin që të kualifikohet në Kampionatin e xhudos në Francë

Xhudo

E mërkurë, 17 tetor 2018

Elton Azizi arrin që të kualifikohet në Kampionatin e xhudos në Francë

Nga: A.M. Më: 3 dhjetor 2017 Në ora: 13:41
Elton Azizi

Gjilanasi Elton Azizi është  ka arritur që të kualifikohet në kampionatin e Francës i cili do të mbahet pas dy javësh.

Xhudisti  Azizi ka arritur që të kampionatin "Interregional" të fitojë gjithsej 6 ndeshje. Deri më tani 14 vjeçari  ka arritur që të bëjë mbi 100 ndeshje.

Ndryshe,  Elton Azizi është anëtarë i klubit të xhudos "Troyes Aube Judo" që nga mosha 6 vjeçare dhe  trajnohet nga Kevin Batista.

Përveç, pjesëmarrjeve të shumta në kampionatet të ndryshme në Francë, Azizi 73 kg ka marr pjesë edhe në ndeshjet e zhvilluara në Kosovë.

Image
Elton Azizi
Image
Elton Azizi
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test