Klubi ‘Polici’ me ambicie të mëdha për vitin 2018 - Bota Sot
Klubi ‘Polici’ me ambicie të mëdha për vitin 2018

Xhudo

E hënë, 22 tetor 2018

Klubi ‘Polici’ me ambicie të mëdha për vitin 2018

Nga: K.G. Më: 31 dhjetor 2017 Në ora: 14:01
Pamej nga manifestimi i KXH Polici

Klubi i xhudos ‘Polici’ nga Prishtina, ka synime të mëdha për vitin 2018. Synimi i këtij klubit është që të arrijë suksese edhe më të mëdha jo vetëm në arenën vendore e kombëtare, por edhe ndërkombëtare. Anton Cena, kryetrajner i këtij klubit, tha se viti 2017 ka qenë i mirë, duke i dhënë një notë të mirë, por nuk u kënaq me aq, por synon edhe më shumë në vitin 2018. Ai para garuesve të tij, prindërve të këtyre djelmoshave e vajzave, zotohet se në vitin 2018, do të jenë edhe më të mirë, mbase përgëzoi edhe për punën që bënë gjatë këtij viti që e lamë pas. Cena tha se është i lindur për t’u ballafaquar me sfida dhe  kërkon edhe më shumë në vitin 2018. manifestimi u mabtj në palestrën e xhudos "Mariuz Vizer" në Prishtinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test