Driton Kuka: Nismë e mbarë për Disin - Bota Sot
Driton Kuka: Nismë e mbarë për Disin

Xhudo

E enjte, 18 tetor 2018

Driton Kuka: Nismë e mbarë për Disin

Nga: Kemajl Goca Më: 19 janar 2018 Në ora: 17:37
Driton Kuka

Driton Kuka, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës, është i lumtur për nismë të mbarë të xhudistes Distria Krasniqi (52 kg). “Kupa Botërore - Grand Prix Tunis 2018, Kosova tani më ka dy medalje të sigurta!

Distria e argjendtë me tri fitore dhe një humbje edhe pse në finale ishte tre minuta më e mirë por minutën e fundit nuk kishte koncentrim dhe humbi ndeshjen. Nismë e mbarë për Disin në këtë vit!”, ka thënë Kuka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test