Distria Krasniqi fiton medaljen e bronztë - Bota Sot
Distria Krasniqi fiton medaljen e bronztë

Xhudo

E premte, 16 nëntor 2018

Distria Krasniqi fiton medaljen e bronztë

Më: 10 shkurt 2018 Në ora: 17:54
Distria Krasniqi

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në Grand Slamin e xhudos që po mbahet në Paris të Francës.

Xhudistja jonë ka mposhtur në repesazh japonezen, Natsumi Tsunoda, në kategorinë -52 kg.

Komiteti Olimpik i Kosovës përgëzon suksesin madhështor të Distria Krasniqit, trajnerit Driton Kuka dhe Federatës së Xhudos së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test