CNN e quan Majlinda Kelmendin heroinë të Kosovës dhe legjendë të xhudos - Bota Sot
CNN e quan Majlinda Kelmendin heroinë të Kosovës dhe legjendë të xhudos

Xhudo

CNN e quan Majlinda Kelmendin heroinë të Kosovës dhe legjendë të xhudos

Më: 8 mars 2018 Në ora: 22:11
Majlinda Kelmendi

CNN ka bërë një artikull të gjatë për Majlinda Kelmendin.

Xhudistja më e mirë në botë, Majlinda Kelmendi, ka zërë vend sërish në median më të madhe në botë, CNN.

CNN, në videon e publikuar në Facebook, ka treguar për arritjet e mëdha të shqiptares dhe se si ia siguroi Kosovës medaljen e parë të Artë Olimpike, duke qenë një ndër ambasadorët më të mira që ka vendi ynë.

Krahas shumë triumfeve në këtë sport, ajo është kampione e Evropës tre herë (2014, 2016, 2017).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test